Peamised ravimid prostatiidi raviks meestel

Eesnäärmepõletik mehel

Täna on prostatiit keskealiste meeste seas väga levinud haigus. Teadlased kogu maailmas ei ole suutnud leida selle vaevuse ilmnemise tõelist põhjust, kuid nad on järeldanud ühe mustri. Kõige sagedamini mõjutab eesnäärmepõletik inimesi, kelle lähedased sugulased on põdenud sarnast haigust. Allpool on toodud mõned kõige tõhusamad ravimid, mida kasutatakse prostatiidi raviks. Kuid ärge unustage, et peate ravima haigust alles pärast uroloogiga konsulteerimist.


Antibiootikumid

Antibakteriaalsete ravimite kasutamist prostatiidi raviks peetakse praegu kõige tõhusamaks meetodiks. Nende eelised on tõestatud paljude aastate jooksul. Nendel ravimitel on väga lai valik, mis omakorda võimaldab raviarstil valida ravimeid, sõltuvalt prostatiidi tüübist. Nende ravimite toime seisneb selles, et nad hävitavad täielikult põletikku põhjustavad kahjulikud mikroorganismid.

Selliste ravimite kasutamise teine oluline eelis on see, et antibakteriaalsed komponendid võivad koguneda eesnäärme kudedesse ja seeläbi suurendada nende kontsentratsiooni inimese veres. Kroonilise prostatiidi tõhusaks raviks kasutavad arstid fluorokinoloonide rühma ravimeid.

Antibakteriaalsete ravimite kasutamise kursus kestab umbes 4 kuni 12 nädalat. Kuid ärge unustage, et kõigepealt peate tuvastama sümptomid ja ravi antibakteriaalsete ravimitega on siis palju tõhusam.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid

Lisaks prostatiidi põhjuste kõrvaldamisele on selle haiguse ravimisel ka muid probleeme. Lõppude lõpuks kogeb haige mees kubeme piirkonnas pidevalt ebameeldivat valu. Kui need aistingud muutuvad lihtsalt talumatuks, siis määratakse talle mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite kasutamine, millel on suurepärane analgeetiline spekter. Neid võetakse tavaliselt pillide või pärakuküünaldena.

Spasmolüütikumid

Väljakannatamatu valu kubeme piirkonnas võib põhjustada mitte ainult põletikulisi protsesse, vaid ka perineumi lihasspasme. Nende sümptomite korral on ravimid, mis võivad vastavaid lihasrühmi lõdvestada, tõhusamad. See võib olla nii lihasrelaksant kui ka spasmolüütikum.

Alfa blokaatorid

Selgete urineerimisprobleemide korral võivad aidata nn alfablokaatorid. Need aitavad mõjutada silelihaseid, mis asuvad põie ja eesnäärme seinas. Tavaliselt määrab uroloog nende ravimite 6-kuulise ravikuuri. Need aitavad normaliseerida uriini väljavoolu ja parandada eesnäärme enda sekretsiooni sekretsiooni.